דברי ההספד של מפקדו

קשה להאמין שאנחנו עומדים פה שלושה חודשים לאחר מותו של יונתן נפרדים מחבר נוסף מהצוות, הפעם מיוסף.

שנה ושלושה חודשים שאני מפקד על חבורה נפלאה של לוחמים שהוכיחו שהמילה הכי טובה לתאר אותם זה באמת לוחמים. וכמו בכל חבורה שכזו חייב להיות בה הלוחם הטוב ביותר. יוסף היה לוחם במלוא מובן המילה, בעל מוטיבציה גדולה, מקצועי בתחומו, בעל כושר גופני מעולה, חבר בצורה בלתי רגילה. מאוד אהב את הצוות ואת הצבא ותמיד נתן כל שיכל בכל אימון ובכל מבצע כי זה היה יוסף איש אמיתי של הכל או כלום, אין לעגל פינות, אומר לך את האמת ישר ובפנים. אדם מלא רגש ואהבה לסובבים אותו ולמה שהוא עושה.

יוסף היה מעמודי התווך האיתנים של הצוות, מוביל בצוות בכל מה שקשור ללחימה והסוואה, והיה הנגביסט הטוב ביחידה.

יוסף,
קשה לדבר עליך בזמן עבר כי רק אתמול היינו במטוס, ולפני הצניחה הצמדנו אגרוף לאגרוף עם חיוך כי ידענו שתמיד הכל יהיה בסדר, ונותנים אחד לשני כוח לפני הצניחה.

קשה לי להסביר למה א-לוהים לוקח את הטובים ביותר, את האנשים שאתה הכי רוצה קרוב אליך. הרי אתה ידעת שבכל פעילות או אימון אתה מהראשונים להיבחר הולך משמאלי עם הנגב והשח"ע וכאשר מקדימה כמו שתמיד היית כולם מאחור יכולים להרגיש בטוחים.

אני נזכר איך במהלך שבועות המסלול בתור חייל צעיר דואג לי לפרוסת טונה עם עגבנייה כי ידעת שזה הדבר היחידי שאני אוכל.

וכך הרגשתי כשאתה לצידנו, הצוות חזק ביותר, רק תשאל את ינאי, כל פעם שרציתי להעביר אותך חוליה הוא היה שומר אותך קרוב אליו, כמובן.

אני רוצה להגיד לך שהייתה לי הזכות והכבוד להיות המפקד שלך, וחבר בכל פעם שהיית זקוק לאחד כזה. אני יודע שמאוד רצית לפקד על חיילים, אני יכול להגיד לך שבשבועיים שחנכת את הצוותים הצעירים עשית כל כך הרבה לחיילים, יותר ממה שמפקדים אחרים עושים בתקופות יותר ארוכות. רק לשמוע את התשבחות עליך מילא אותי גאווה גדולה. קשה לי שלא להזכיר את הרצון העז שלך להיות כמה שיותר טוב וכך גם הצוות, בבחני צוות לוקח עליך את האלונקה ולא מפסיק לרוץ לרגע, דוחף את חבריך לביצוע התוצאות הטובות ביותר.

יוסף גודמן "המטורף" - לוחם על! אני יכול עוד לספר עליך רבות והדף בטוח קטן מלהכיל הכל. אני רק רוצה להגיד לך שבמותך הצלת את החיים שלי, ממשיך לשמור עליי.

משפחת גודמן,
היה לכם ילד מדהים, מלא חיים וכל דבר טוב שאתם שומעים עליו הוא יותר מנכון. אני רוצה להבטיח כאן שאני והצוות נעטוף אתכם ונחבק אתכם ככל שאנחנו יכולים. ועכשיו הצטרפה למשפחת צוות עמרני משפחה נוספת ונעשה כלל שביכולתנו לעזור בכל דבר שניתן.

צוות,
פעם שנייה בשלושה חודשים שאני פונה אליכם בבקשה להיות חזקים, אני יודע שקורצתם מחומר אחר, חבורה מדהימה. אנחנו חייבים בזמן זה לחזק אחד את השני ואת המשפחה.

יוסף, אני רוצה להגיד לך בהזדמנות זו שאני אוהב אותך ואת כל חבריך לצוות, אני לא אשכח אותך לעולם.

גיא


חזרה