מועצה מקומית אפרת אתר הנצחה לחיילים וחללי פעולות האיבה חזרה לדף הראשי
Click for English

אופיר פוה

אופיר, בן גנסיה ואבי, נולד בכפר עציון ביום כ' באלול תשל"ה (27.8.1975). הוא למד בבית הספר היסודי הממלכתי דתי האזורי בגוש עציון והמשיך את לימודיו התיכוניים בבית הספר האזורי 'קבוצת יבנה'. בכיתה י"א עבד אופיר בגידולי שדה של עין צורים, הוא עבד בחקלאות ובטרקטורים.

כשהיה בן שש עשרה עבר עם משפחתו להתגורר באפרת. אופיר היה מנהיג הסוחף אחריו ומגבש, הן בחברה, הן במשפחה והן בצבא. הכל סבב סביבו. הוא הקרין ביטחון ויציבות והיה נעים להיות בחברתו.

אופיר גויס לצה"ל בשלהי נובמבר 1993 והתנדב ליחידת מגלן, בה עבר את מסלול הכשרת הלוחם.

במהלך המסלול הקשה התחבב על חבריו ליחידה וזכה להערכת מפקדיו, וכפי שנכתב בתיקו האישי: "חייל מוביל, משקיע, אחראי ואיכפתי, אשר נשלח לקורס חובשים בשל כישוריו." בתחילת 1995 יצא אופיר לקורס חובשים בבה"ד 10, גם שם בלט אופיר בשל תכונותיו והיה אהוב מאוד על צוות הקורס והמפקדים.

ביום ב' בניסן תשנ"ה (2.4.1995) נהרג אופיר בתאונת דרכים, בעת שהיה בקורס חובשים. הוא הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית, בבית העלמין בכפר עציון. בן עשרים היה בנפלו. השאיר אחריו הורים, אח ושתי אחיות (דורון, טל ועדי). אופיר הועלה לדרגת סמל לאחר מותו.

במכתב תנחומים למשפחה כתב הרמטכ"ל אמנון ליפקין שחק: "אופיר יהושע זכרונו לברכה שירת ככוון בפלוגת 'עורב', עת נהרג בתאונת דרכים. אופיר תואר על ידי מפקדיו כחייל בולט בתפקידו, מקצועי והחלטי בדעותיו. הוא היה בעל מוטיבציה גבוהה להצלחה, והוביל את צוותו בכוח הרצון ובכושר המנהיגות בהם ניחן. אופיר יצא לקורס חובשים קרביים, בו הצטיין בכל שלביו והיה עתיד לחזור ליחידתו כחובש בסיום הקורס."

וכתב מפקדו: "אופיר שירת בגדוד כלוחם ובמקצועו ככוון. הכרנו ביחידה את אופיר כחייל ערכי, מלא מרץ, 'תפעלן' בלשון הצוות, ולמעשה היה אחד ה'מנועים' של הצוות. חייל בעל כוח רצון, עקשן ונחוש בדעתו להצליח במסלול ובכלל".

הוריו הקימו בית כנסת באפרת על שמו: "נחלת אופיר"


סרט על אופיר  |  דברי מפקד היחידה  |  דברים מאת חבריו  |  דברי חבר מהצבא

חזרה לדף הראשי