חגי לב
מועצה מקומית אפרת אתר הנצחה לחיילים וחללי פעולות האיבה חזרה לדף הראשי
Click for English

חגי לב "והוא אדמוני עם
יפה עיניים וטוב רואי"

(שמואל א טז, יב)


חגי נולד באבן שמואל בשמחת תורה ה'תשל"ט (23.10.78), בנם של נעה ושמעון. ילד חמישי בבית משפחת לב, אח של עינת, נדב, עמיחי, יעל וגיתית. חגי היה ילד ג'ינג'י עם כל החוקים- אופי של ג'ינג'י, נמשים של ג'ינג'י וחיוך ענק – של ג'ינג'י כמובן. כאשר היה קטן נהג לצאת מפתח הבית, לשוטט בשבילים, בגני המשחקים, לצאת אל השדות הפתוחים ולבסוף לאבד את דרכו. אין ספור פעמים יצאו משלחות בחיפוש אחר הפעוט שאבד.

כאשר היה בן 5 עבר חגי עם משפחתו לאפרת שבגוש עציון. שם נכנס לגן חובה, וביחד עם חברו הטוב ציון נהגו השניים לברוח מן הגן בכל הזדמנות שנקרתה בדרכם. מסגרת ביה"ס לא ממש התאימה לחגי ולא היה שיעור אחד שישב בו עד הסוף. את רוב זמנו בין כתלי ביה"ס הוא העביר בחדר המנהל, חדרו של השרת וחדר מלאכה. ולמרות כל זאת, כל המורים אהבו את חגי – הליצן התמים.

חגי היה פעיל ב"בני-עקיבא" ועזר לארגן בכל הזדמנות ארועים חברתיים בבני עקיבא, ובכלל בכל מסגרת שבה עבר בחייו. חגי אף נהיה מדריך בתנועה כאשר היה בכיתה י"א וחניכיו בכתה ו'. חניכיו אהבו אותו והוא שמר איתם על קשר לאורך השנים. [שבוע לפני מותו פגש חגי מספר חניכים ודיבר איתם על תחילת דרכם בצבא. הם שאלו והוא שמח לייעץ ולעזור.]‏

לחץ להגדלהאת שנות התיכון שלו העביר חגי בישיבה הטכנולוגית כפר אברהם, ישיבה מקצועית, שבה התמחה כעוזר חשמלאי. כאשר סיים את לימודיו בישיבה התלבט להיכן להמשיך. בישיבה דחקו בו להמשיך לי"ג, י"ד ולהגיע לדרגת חשמלאי מוסמך אך חגי בחר ללמוד במכינה הקדם צבאית בעצמונה (גוש קטיף), לחזק את עצמו ביהדות ולהתכונן מבחינה נפשית ופיזית לצבא.

בעצמונה מצא חגי את מקומו. הוא היה יושב ימים כלילות בבית המדרש, לומד ולומד כאילו רצה להשלים, לפצות על אותם השנים בהם ספר היה רק קישוט על מדף. חגי נשאר בעצמונה כשנה וחצי. שנה וחצי שבהם התבלט כתלמיד רציני ואהוב. הוא שמר על קשר עם המכינה בעצמונה עד יום מותו.‏

בתקופת המכינה התלבט להיכן ללכת בצבא. חדור בשליחות הוא רצה לתרום במקום שצריך אותו, במקום שיוכל לעזור ולעשות הכי הרבה. ההתלבטות הייתה בין נח"ל לגבעתי כאשר בסופו של דבר נבחרה גבעתי. הוא התגייס לפלס"ר גבעתי במרץ 98.

לחץ להגדלהמן הרגע הראשון בצבא הצטיין כחייל ממושמע, חזק ורציני, חלק בלתי נפרד מהצוות. כל חבריו ומפקדיו ציינו תמיד את הכח הפיזי והנכונות לעזור ולעודד חברים בכל שעה. במהלך שירותו הצבאי היה זמן קצר בלבנון. את רוב זמנו העביר חגי ברצועת עזה. הוא עבר קורס לנהיגה על האמר וקורס קצינים. לאחר מכן היה מפק"ץ על חיילים בפלס"ר גבעתי וכשהתחתן עם בחירת ליבו – נורית רוזנברג במאי 2001 עבר לשמש כקמב"ץ כאשר הוא שומר על קשר עם חייליו ללא הפסק.‏

למרות שהיה נשוי טרי החליט חגי יחד עם אשתו להמשיך ולחתום קבע על מנת לעשות את מה שהרגיש כמשימה עילאית. חגי הגיע לתפקיד סמ"פ בפלס"ר וכאשר התלבט עם אשתו האם להמשיך ולחתום עוד שנתיים קבע אמר לה: "תני לי לתרום את השנתיים האלה למדינה ואחר כך אני אתן לך את כל החיים שלי". הוא יועד לצאת בנובמבר 2002 לקורס מ"פ. חגי השתתף במבצעים רבים וחשובים ברצועת עזה במהלך שירותו שם ואף קיבל תעודת הצטיינות ממח"ט היחידה ביום העצמאות תשס"ב.

בא' אב תשס"ב (10.7.02) יצא כח של גבעתי למשימה שגרתית של חיפוש מנהרות להברחת נשק בציר פילדלפי. חגי הופקד על כח של הסיירת אשר נועד לאבטח את המשימה. באישון לחץ להגדלהליל התמקם הכח בבית ברפיח. הלילה עבר באופן שקט יחסי ועם בוקר חגי הורה על חייליו להתקפל לתזוזה. אך לפתע קלטו עיניו של אחד החיילים ילדים בסמטא שכנראה וזיהו את הכח, חגי נקרא לבדוק את המצב. הוא נכנס אל החדר והתמקם בעמדה שתאפשר לו לתצפת עם מינימום חשיפה.
2 יריות.‏
כדור אחד פגע בלסת, עבר דרך קנה הנשימה ויצא מן הגב התחתון בעברו השני של הגוף.
חגי נפל.
בחבטה אדירה, מלוא קומתו – שרוע על הרצפה.
בבוקר ר"ח אב תשס"ב, לאחר טיפול רפואי הוא פונה לבית החולים סורוקה שם נקבע מותו.

תם ולא נשלם.‏


לקראת יום העצמאות תשס"ג יצא לאור ספר זכרון על חגי באנגלית. את הספר כתבה אמו, ועיצבה גיסתו פרחית. ההכנסות קודש למכינה הקדם-צבאית בעצמונה.

לחץ להגדלה

להזמנות:
נעה לב
ת.ד. 1212
אפרת 90435
ישראל

טלפון בארץ: 02-9931216
טלפון מחו"ל: 972-2-9931216
דוא"ל:
noalev@mcc.org.il הג'ינג'י (שיר)  |  דברי ההספד של אחיותיו  |  דברי ההספד של חבריו

חזרה לדף הראשי